Zarejestruj się

nine − 7 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Absolutnie wszystko

Rozgrywany w katarskich halach turniej miał być nowym otwarciem dla piłki ręcznej. Tymczasem więcej niż o samych meczach mówi się o drużynie Kataru i o faworyzowaniu ich przez sędziów. Śmieszy mnie, jak można przepychać twór składający się z zawodników z 8 państw. Bo jak nie ma się swoich zawodników, to można ich kupić za petrodolary.
Zresztą naszych też chcieli podkupić.

Ale miało być o sędziach

Rozumiem, że ściany pomagają gospodarzom, ale że aż tak…? Jedni chwalą organizację, inni mówią o całkowitym zaprzeczeniu idei fair-play. Wiem, że zaraz będzie w sieci larum, ale w pełni się w nim zgadzam. Piłka ręczna to jedna z niewielu dyscyplin, gdzie sędzia może być naprawdę rozgrywającym i decydującym o wszystkim. Tutaj ewidentnie puszczane były bramki rzucone z pola, najdrobniejszy błąd w obronie u nas kończył się karą lub karnym, u pseudokatarczyków – zazwyczaj niczym. Rezultat jest oczywisty – wiele wykluczeń Polaków i tylko kilka wykluczeń pseudokatarczyków na 2 minutową karę. Tego typu gierek doświadczyli nie tylko Polacy. Wcześniej byli to także Austriacy i Niemcy. Każdy kto widział ten mecz, każdy kto choć odrobinę zna się na piłce ręcznej lub w nią kiedykolwiek grał wie, jak bardzo został wypaczony ten wynik. Co o meczu sądzą nasi zawodnicy? Każdy sędzia po meczu dostał od nich brawa. Niech to wystarczy za komentarz.

Co sędzia może

Na prostym przykładzie – drużyna w ataku, próba rzutu na bramkę.
Sędzia może wiele:
– może odgwizdać faul,
– może odgwizdać faul i dać karę 2 minut,
– może odgwizdać faul, dać karę 2 minut i rzut karny,
– może puścić akcję i poczekać na jej rozwój i ponownie zastosować te 3 rozwiązania,
może nie zrobić nic!!!

Tak więc z meczem można zrobić wszystko. Zapominamy o wyniku. Teraz bój o 3 miejsce.

Na dokładkę

„Na sędziów spotkania Polska – Katar organizatorzy niespodziewanie wytypowali Serbów. Jest to o tyle kontrowersyjne, że w reprezentacji gospodarzy jest aż pięciu przedstawicieli z Bałkanów, trzech Czarnogórców: Zarko Markovicia, Gorana Stojanovicia i Jovo Dajmanovicia i dwóch Bośniaków: Danjela Saricia i Eldara Memisevicia. Ale to jeszcze nie koniec zaskakujących decyzji. Organizatorzy na delegata wyznaczyli Macedończyka Dragana Nachevskiego, czas będzie mierzył Irańczyk Dawud Tawakoli, a osobową odpowiedzialną za monitoring wideo będzie Włoch Marco Tosi Brandi.”

Cytat: Przegląd Sportowy

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Konrad

  skoro są tak rażące błędy to dlaczego związek piłki ręcznej nie zareaguje razem z innymi swoimi odpowiednikami w innych krajach ?

  coś tu śmierdzi kasą i łapówkami, bo skoro każdy zawodnik kataru dostaje 2 mln euro i samochód z górnej półki to wiadomo że i zaplecze też musieli „przekabacić”

  • Tak jak wspomniałem chcieli kupić jednego z naszych zawodników. 600 tys. euro miał dostać Marcin Lijewski za grę w Katarze.

  • Karolina Niezgoda

   pieniądz rządzi światem

 • Kasia Kamińska

  wszędzie gdzie jest sędzia i może mieć on wpływ na wynik gry to będzie go miał i tego nie zmienisz

 • Gosia Król

  I tak odnieśli sukces zachodząc tak daleko, nikt na nich nie stawiał a są w 4 najlepszych zespołów. Zrobili nas na szaro. Cieszę się, że zawodnicy podziękowali im brawami – „odrobina” sarkazmu czasem jest niezbędna bo trafnie podsumować rywalizację pseudosportową.

  • Anita Kłos

   nikt im nie zabierze tego co osiągnęli „4” to wysoko

   zostaje turniej kwalifikacyjny na igrzyska który trzeba będzie wygrać

 • Kasia Kruk

  Już na starcie byliśmy przegranymi.

 • ddominoo

  piękny był ten 1 rzut, gdzie nie dość, że „katarczyk” przekroczył linię przy wyskoku, to jeszcze oddał rzut stojąc w polu… nic dodać nic ująć do całokształtu

  • więcej było tam takich sytuacji – między innymi uderzenie Bieleckiego, po którym się przewrócił na środku boiska