Zarejestruj się

17 − 4 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Pomyślisz zwariowałem

Po dzisiejszym dniu stwierdzam, że nasz kraj stoi i jeszcze długo będzie stał siatkówką. Przez długie lata, żadna inna gra zespołowa nie zbliży się do poziomu tej dyscypliny na arenach międzynarodowych. Chlubnym wyjątkiem mogą tutaj byś chyba tylko nasi szczypiorniści.  Po czym to wnioskuję? Po dzisiejszych obserwacjach. Przypatrywanie się finałom Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych dało kilka ciekawych wniosków. Mimo iż statystyczny uczeń gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej coraz słabiej wypada w testach sprawnościowych, to udaje się wyłowić w tej szarej masie potencjalnych mistrzów. Już teraz widać jak młode pokolenie śmiało wkracza do reprezentacji, które prowadzą Stephan Antiga i Jacek Nawrocki.

Coś nowego, bo o tym miałem pisać

Wspomniałem, że obserwowałem finały Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych, ale co to ma wspólnego z tytułowym coś nowego? W końcu byłem już wielokrotnie na meczach Ligi Światowej, a jak wiadomo tam poziom jest najwyższy z możliwych. Wspomniane coś nowego to umiejętność prowadzenia stolika sędziowskiego w czasie spotkania siatkarskiego. Co niektórzy pomylą – a co w tym takiego skomplikowanego.

Człowieku skończyłeś AWF to takie rzeczy powinieneś mieć w małym paluszku. W sumie racja. Ale niestety jakoś nigdy nie nadarzyła się okazja by tego spróbować. Dziwne bo w siatkówkę gram od kiedy pamiętam.

Szybko musiałem się wpisać we wprawne prowadzenie tej funkcji. Pierwsze podejście – stolik prowadzony w 2 osoby. Sąsiadowi przypadła w udziale tablica elektroniczna. Mi – wypełnianie protokołu sędziowskiego i obsługa liczydła siatkarskiego. Ciekawe zadanie choćby z samym protokołem – tabelki, składy, ustawienia. Dla kogoś z doświadczeniem bułka z masłem. Dla laika na początku coś nie do ogarnięcia. Po kilku minutach wprawiłem się, było już z górki. Jednak kolejny mecz – doszła mi do obsługi tablica elektroniczna. 3 w 1, tylko jeszcze jednej ręki brak. W brew pozorom przy osiągnięciu pewnego automatyzmu w działaniu wspomniane czynności można wykonywać bardzo szybko.

Jak widzisz nigdy nie jest za późno by nauczyć się czegoś nowego. Każdy dzień jest taką okazją. A Ty kiedy ostatni mogłeś powiedzieć – Coś nowego – czyli czego dziś się nauczyłem.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Karolina Niezgoda

  Widzisz nigdy nie jest za późno by się czegoś nauczyć ;)

 • Anita Kłos

  „W każdej nauce tyle jest prawdy, ile w niej jest matematyki”
  Immanuel Kant

 • Kasia Kruk

  A ja nigdy jeszcze nie miałam możliwości sędziować jakiejkolwiek dyscypliny ;)