Zarejestruj się

20 + twenty =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

„nie ma co się przejmować byle Lewicką, najlepiej aby ją ktoś zamordował i poćwiartował:)”

„Kim jest Lewacka qurwa? ha ha, ale pytanie, jest czerwoną qurwą, szmatą.”

Miało być jak zawsze

Program „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info. Prowadząca, Karolina Lewicka, gość minister kultury, prof. Piotr Gliński. Temat atmosfera wokół premiery sztuki „Śmierć i dziewczyna”.

Gliński – bardzo kulturalny człowiek

Gliński nie odpowiadał na pytania i chciał wygłaszać oświadczenia, by ostatecznie stwierdzić: „To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się skończy, ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna”. Czyżbym wyczuwał w tym wszystkim groźbę i obrazę prowadzącego? Lewicka spokojnie odpowiedziała: – „Obraził mnie pan, mówiąc, że to program propagandowy, a ja manipuluje opinią publiczną, ale zostawmy to, nie czuje się obrażona.” „Ja myślę, bo to jest prawda po prostu. Mówię o programie, nie powiedziałem nic o pani.” – ripostował. To może jeszcze kilka innych cytatów.

– Jeżeli pani chce ze sobą porozmawiać, to proszę sobie zorganizować taki program. Natomiast tutaj pani nie będzie mi przerywała, bo ja nie mogę przedstawić swojego stanowiska
– Pomyliły się pani miejsca. Gdzie indziej się przesłuchuje ludzi, tutaj przedstawia się swoje racje
– To jest program w którym jako minister kultury mam prawo, by przedstawić swoje stanowisko
– Tak nie będziemy rozmawiać
– Przyszedłem tutaj, by uspokoić społeczeństwo, które jest okłamywane przez redaktorów i polityków.

Trudno nie przyznać prowadzącej racji, która oczekuje odpowiedzi: od przedstawiania stanowiska i uspokajania społeczeństwa są konferencje prasowe, który każdy polityk – a zwłaszcza minister – może zorganizować w każdej chwili. Po programie rozpętała się burza. Prezes TVP Janusz Daszczyński w rozmowie z „Presserwisem” informuje, że dziennikarka zachowała się w niewłaściwy sposób oraz, że program odbiegał standardami od tego, co obowiązuje w TVP.

W większość nie toleruję tego co mówi Lis, lecz tym razem się zgadzam.

By jeszcze bardziej pokazać irracjonalność sytuacji Daszczyński podpisał się pod listem protestacyjnym, który dziennikarze wystosowali do profesora Glińskiego. Żądają oni przeprosin za słowa, które padły w trakcie programu.

Otwarty list protestacyjny:Szanowny Panie Wicepremierze!My, dziennikarze TVP Info stanowczo protestujemy przeciwko sł…

Opublikowany przez Beata Chmiel na 22 listopada 2015

Co mówią widzowie?

Jak zwykle przy takich sprawach ścierać się będą obozy zwolenników stron, w tym przypadku z jednej strony Gliński, z drugiej TVP Info. Poszperałem, poczytałem i znalazłem coś, co zamieściłem poniżej. Pisownia oryginalna.

Pro Gliński

zbyt wielu prymitywom wydaje się że są „dziennikarzami””

„Załoga TVP INFO- do utylizacji. Amen.”

„Skąd biorą się w TVP tacy dziennikarze jak funkcjonariuszka medialna Karolina Lewicka?”

„Brawo ,że już tego ryja z tłustymi włosami nie będe oglądać”

„Lewacka, obleśna i zdegenerowana umysłowo rura z wytrzeszczem. Aż wstyd, że to coś się szwędało po Poznaniu.”

„TO SUKA Z TOK FM KOSZERNA GEBELSOWKA”

Pro TVP Info

„brawo Pani Karolino – powinna go Pani wyprosić ze studia a ten burak mógł się nagrać na tablecie to by się tak nie denerwował”

„Ale jaja ,spodziewalem sie po Przestepcach I Sazanaych wielu rzeczy ale widze ze wracamy bardzo szybko w najciemniejsze mroki PRL-u nie obrazajac tego ostatniego .”

„Jaka aferka ? To, że Gliński zapomniał o obowiązującej w Polsce konstytucji?”

„panie Glinski zyjemy w wolnej polsce dzieki walesie i mozemy robic na co mamy ochote a pan nie musi oglodac nie podoba mi sie waz rzad”

„Jak chciał być głaskany, to trzeba było iść do TV Trwam.”

panie prezesie, powinien pan spakowac sie już dawno temu, Kurscy przyjdą i wytną …
Ministru należało się- wszyscy oni przychodzą wygłosić, nie odpowiadać na jakiekolwiek pytania.”

„Słoma ministrowi z obuwia wychodzi .Brak kultury osobistej .”

„Niby wykształcony , niby minister a taki buc .”

„Niektórzy politycy zachowują się jak samobójcy, poświęcają swój honor i życie dla realizacji marzeń prezesa. Czy prezydent zastanawia się nad tym jak skończy gdy wykonuje robotę na polityczne zamówienie prezesa”

„Red. Lewicka = spokojnie punktująca, profesjonalna, świetna
Min. Gliński = zachowanie zgodne ze standardami PiSu. Niewygodny temat,albo pytanie ? Odwrócić kota ogonem. Szambo”

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Anita Kłos

  Co to się porobiło w tych telewizjach, wszyscy nagle szału dostają przed kamerą.

 • Kasia Kruk

  Polacy są już przyzwyczajeni do tego piekiełka, bardziej mnie martwi odbiór naszego państwa poza naszymi granicami. Już słychać europejskie i nie tylko echo tego, co się zaczęło u nas dziać.

 • Gosia Król

  Zawsze znajdą się tacy którzy będą bronili wolności mediów. Będą i tacy, którzy kontrolę nad mediami będą chcieli przejąć.

 • Karolina Niezgoda

  Polityka to niewdzięczna dziedzina tak dla dziennikarzy jak i samych polityków. Jedni dopytują , drudzy unikają odpowiedzi i tak będą się ścierali bardzo długo. ;)

  • Niestety naszej polityce, a tym bardziej wielu politykom brakuje stylu, i klasy. Po tym, co widzi się w mediach nie da się wyciągnąć innych wniosków niż powyższe.

 • Kasia Kamińska

  Nowe oblicze władzy, a tak głośno mówili – Nie będziemy się mścić!!!

  • Każda władza wstawia swoje osoby w kluczowe miejsca gospodarki, po to by mieć szeroką kontrolę.

   • Kasia Kamińska

    Wymiana trwa w najlepsze.

 • Jak na nieobiektywnego jesteś całkiem obiektywny:)
  Ogólnie lubię swój telewizor, ale co raz większą pałam chęcią do zapakowania go do kartonu i wyniesienia do piwnicy. Tylko córka mnie powstrzymuje i jej księżniczka Zosia:)
  Osobiście mało mnie obchodzi co powie o nas Europa, tak jak opinia sąsiadów na mój temat jest dla mnie nie istotna. Chciałbym jedynie, aby w naszym kraju zapanował spokój… niczym w Islandii, Kanadzie czy Mauritiusie… (przynajmniej takie jest moje wyobrażenie o tych krajach)

  • Obiektywny czy nieobiektywny? O to jest pytanie? ;)

   Wiele razy wspominałem w komentarzach – nie tylko u siebie na blogu, że nikt z nas nie jest „obiektywny”, bo ocenia dane zjawisko z własnej perspektywy, przeżytych tych doświadczeń lub ich braku w kontekście danej materii. Tak więc wszyscy jesteśmy subiektywni.

   • Zgadza się, każdy z nas jest subiektywny. Część z nas pomimo wszystko stara się spojrzeć obiektywnie i ocenić sprawiedliwym okiem:)
    A ja w Twojej nieobiektywności widzę pewną chęć obiektywizmu;)

    • Kamil te osoby, które mnie znają wiedzą, że PiS nie był, nie jest i nigdy nie będzie moją opcją. Nie jestem ich grupą docelową. A i PO też potrafiłem krytycznie ocenić.

     Co ciekawe przed chwilą pochwaliłem na Twitterze Minister Edukacji z PiS-u za słowa – „To nie szkoła wychowuje dziecko, szkoła wspomaga tylko rodzica w tym procesie.”

     Tylko dlaczego ponad 90% rodziców tego nie może tego zrozumieć, spychając wszystko na szkoły.

     • Fakt. Szkoła jest od edukacji i wskazywania błędów wychowawczych, tylko który rodzic lubi jak mu się mówi, że coś źle zrobił? O wiele łatwiej jest obwiniać.

      Co nie zmienia faktu, iż uważam Ciebie za osobę bardziej obiektywną niż nieobiektywną:) I może potraktować to jako komplement:) Proszę i na zdrowie:)

     • Dzięki, taki komplement naprawdę cieszy. ;)

      Ciekawe podsumowanie Macieja Stuhra do obecnej rzeczywistości.

      https://www.facebook.com/MaciekStuhr/posts/10154397010639689