Zarejestruj się

1 × four =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Pająki jako temat do zdjęć

Koszmar z dzieciństwa, zwłaszcza małych dziewczynek? Czy pająki muszą być straszne. Na zdjęciach wyglądają jak kosmici, przybysze z innej planety. Ale czy w rzeczywistości jest się czego bać? Na poniższych zdjęciach postaram się udowodnić, że pająki nie są wcale takie straszne. A wręcz przeciwnie wyglądają intrygująco i chce się na nie patrzeć.

A jak wykonane zostały te zdjęcia? Aparat to Nikon D90 z podpiętym obiektywem Nikkor DX AF-S 18-105 mm 3,5-5,6 ED, pomiędzy body a obiektywem znalazł się pierścień makro 20 mm, a całość została doświetlona lampą Nissin Di700. Jesli chodzi o parametry z jakimi aparat był ustawiony to czasy naświetlania wynosiły od 1/200 do 1/125, wartość iso to 200. Wartość przesłony wahała od f9 do f14, jak wspomniałem zdjęcia zostały także doświetlone lampą siła błysku wynosiła od 1/32 do 1/8 mocy błysku. Zastosowałem także modyfikator światła własnej konstrukcji, który z powodzeniem zastępuje mi lampę dedykowaną do zdjęć makro. O tym, jak go wykonałem i jakie efekty można z nim uzyskać opiszę w innym poście.

Poniżej zapraszam do galerii zdjęć, gdzie znajdują się pająki, które fotografowałem 2 dni temu.

 

 

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Filozoficzny

  mnie te stworzenia zawsze pasjonowały, pamietam jeszcze jak byłem mały to ze znajomymi z podwórka się łapało i chodowało pająki, lecz z perspektywy czasu doszedłem do wnisoku, że lepiej wyglądają w swoim naturalnym środowisku niż w słoiku

 • Pająki są ciekawym obiektem do fotografowania. Te akurat nie uciekały co bardzo im się chwali. Niedługo może uda się zamieścić kolejne zdjęcia pajęczaków.

  • Kasia Kruk

   i kiedy kolejna seria ;)

 • Karolina Niezgoda

  nie takie straszne na jakie wyglądają ;)

 • Anita Kłos

  z koszmarami trzeba walczyć ;)

  • Kasia Kamińska

   podzielam ten punkt widzenia

 • Gosia Król

  super fotki i extra pajączki

 • Pająki jak pająki, ale mrówki to równie interesujący obiekt! Aczkolwiek dość trudny.

  • Może pająk jak pająk ;) ale przynajmniej nie jest tak ruchliwy jak mrówka i ma nieco większe gabaryty


Warning: A non-numeric value encountered in /public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 64