Zarejestruj się

1 × 5 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Książki – kolejne podsumowanie

Zapraszam was do podsumowania kolejnego kwartału tego roku. Będzie to nieco mniej propozycji niż zawsze, ale za to treściwych.Wpis będzie zawierał przeczytane książki od lipca do końca września. Ten wpis zdominowały książki poświęcone Wojsku Polskiemu, a dokładniej JW GROM oraz bitwie o City Hall w mieście Karbala. Książki przedstawione są w kolejności chronologicznej.

Tobie Ojczyzno – 25 lat GROM

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej koniecznie zajrzyj do tego wydania. Co go wyróżnia? Przeogromna liczba zdjęć obrazujących 25 lat GROM, gdzie w opisach dowiesz się każdorazowo dokładnie czego one dotyczą. To także kilka bardzo rozbudowanych wywiadów, w tym z obecnym dowódcą pułkownikiem Piotrem Gąstałem. Jednak przede wszystkim to opis pasji ludzi, którzy w razie potrzeby nie zawahają się poświęcić dla Ojczyzny najważniejszej rzeczy jaką mają – własnego życia.

Tobie Ojczyzno – 25 lat GROM – recenzja

Thorn – Jason Hunt

To książka, którą trudno sklasyfikować. Sam autor określa ją jako „powieść motywacyjną”. Fakt książka potrafi dać mentalnego kopa, ale nie zabrakło w niej także małej nagonki na środowisko tzw. coachingu. O czym jest Thorn”? To historia drogi jaką odbywa narrator – drogi do spełnienia marzeń, niezrealizowanej miłości, do własnego miejsca na świecie. Smaczku całości dodaje tajemnica, którą będziesz musiał sam rozwikłać.

Jeśli jesteś uważnym czytelnikiem, to na każdej stronie znajdziesz frazę, która zmusi Cię do przemyśleń. Znajdziesz w niej fragmenty smutne i do bólu prawdziwe. Znajdziesz także takie, które są celowo przerysowane. A potem przychodzi zakończenie, które ZASKAKUJE i to bardzo.

Thorn – Jason Hunt – recenzja

Karbala – Piotr Głuchowski, Marcin Górka

„Tak było w Somalii, wcześniej w Wietnamie i tak jest tutaj. Najpierw błędy robią politycy. Potem generałowie. Później żołnierze lądują  po uszy w gównie i wtedy nadchodzi czas na bohaterskie czyny, które stają się kanwami książek i filmów.”

Karbala – Piotr Głuchowski, Marcin Górka – recenzja

Karbala – Raport z obrony City Hall

Warto poznać relację bezpośredniego świadka tamtych wydarzeń – prostą i zwięzłą jak żołnierski raport. Raport nie byle kogo – dowódcy obrony. To niezwykle szczegółowy opis zdarzeń pozbawiony wszelkich upiększeń i delikatności. Bezpośredni i szczery aż do bólu. Po całym zdarzeniu na uczestnikach wymuszono nieformalną klauzule milczenia. Sam Kaliciak nie szczędzi słów o tym jak naprawdę funkcjonowała wtedy nasza armia i o tym jak wyposażała swoich żołnierzy na misję „stabilizacyjną” w Iraku.

Karbala – Raport z obrony City Hall – recenzja

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

  • Anita Kłos

    Jak zwykle jesteś „monotematyczny” ;)

  • Kasia Kruk

    Książka Tomka Tomczyka vel Jasona Hunta mogła być lepsza, choć wielu wyświęca ją pod niebiosa. Pozostałe w pisują się w całość działań, które skupiłeś wokół tematu Karbali. Byłeś na filmie, przeczytałeś 2 wydane książki, co świadczy o tym, że lubisz się dogłębnie zanurzyć w temat. ;)

  • Czytałyśmy tylko Thorna. Karbalę byśmy chciały poznać.