Zarejestruj się

twelve + fifteen =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Książkowe podsumowanie kwartału

Zapraszam was do pierwszego wpisu z serii Książkowe podsumowanie kwartału. Nie będzie to tylko spis książek, jakie przeczytałem w pierwszym kwartale tego roku. Będzie to także przedstawienie innych książek. Tych, które trafiły na moje półki, ale nie zostały jeszcze przeczytane i zrecenzowane lub wyłamują się tematyki i zapewne ich recenzje nigdy się nie pojawią. Pierwsze Książkowe podsumowanie będzie zawierało przeczytane w całości pozycje od stycznia do końca marca. Kolejność chronologiczna.

Tropiąc Bin Ladena – Aleksander Makowski

Książkowe podsumowanie rozpoczyna… „Mały wywiad z tej… jak jej tam… Polski nie może przecież pozyskiwać istotnych wiadomości i być rozgrywającym w tak decydującej walce. To się po prostu nie może zdarzyć”.

Tropiąc Bin Ladena – Aleksander Makowski – recenzja

Zawód szpieg – rozmowy z Aleksandrem Makowskim – Paweł Reszka, Michał Majeweski

Zacznijmy od tego, że w wywiadzie najważniejsza jest informacja. To z resztą przypomina pracę dziennikarzy. Dobry dziennikarz ma dobrych informatorów. Dobry szpieg ma dobrych agentów…

Zawód szpieg – rozmowy z Aleksandrem Makowskim – recenzja

Bloger i social media – Tomek Tomczyk

W znacznej mierze wspomniana książka oparta jest na drugim wydawnictwie Kominka. Nie mam mu tego za złe, bo często dorzuca przemyślenia i oceny z perspektywy czasu do tego co napisał. Całość to nieco ponad 500 stron – Bloger i social media to książka, z Której dowiesz się z niej jak funkcjonować w świecie społecznościówek.

Bloger i social media – Tomek Tomczyk – recenzja

Snajper – Chris Kyle

Pozycja to dziwna jeśli chodzi o rodziny rynek książkowy. Myślę, że takiej książki nie odważył by się opublikować żaden polski specjals. Dlaczego? Polscy żołnierze to nie ta mentalność, nawet po przejściu do cywila nie gwiazdorzą i nie piszą seryjnie książek jak się to często dzieje w USA. A nawet jeśli, to są to pozycje dużo bardziej dyskretne jeśli chodzi o ujawnianie niuansów tego fachu.

Snajper – Chris Kyle – recenzja

Task Force 50. Operacja SledgeHammer – Jarosław Rybak

Task Force 50. Operacja SledgeHammer to jedna z niewielu książek, do których z chęcią będę wracał. Jarosław Rybak stworzył opracowanie podobne do Lubliniec.pl. Cisi i skuteczni, a jednak dalece inne. Pierwsza z nich traktuje bardzo szeroko o jednostce JWK, W drugiej skupia się wyłącznie na grupie żołnierzy, która służyła w Afganistanie tworząc zespół Task Force 50. Do chwili obecnej brakowało podobnego wydania traktującego o tej jednostce.

Task Force 50. Operacja SledgeHammer – recenzja

Niełatwy dzień – Mark Owen

Owen doskonale wie, o czym pisze i robi to na wysokim poziomie. Czytelnik jednak musi brać poprawkę na to, że autor nie zawsze mógł wszystko powiedzieć. Często wiązała go klauzula tajności. Jednak trzymając książkę w ręku ani razu nie doświadczymy nudy. Niełatwy dzień prowadzi nas w przyspieszonym tempie przez okres szkolenia i pierwsze operacje w Iraku i Afganistanie.

Niełatwy dzień – Mark Owen – recenzja

Czterech – Grzegorz Chlasta

Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, który nomen omen słabo pamiętam, był niezwykle ciekawym czasem dla naszego kraju. Praktycznie wszystko wokół zmieniło się w bardzo krótkim okresie czasu. Prześladowcy zamienili się miejscami z prześladowanymi. To opozycja miała tworzyć wolną i niepodległą Polskę.

Czterech – Grzegorz Chlasta – recenzja

Ślad nieznane oblicze walki z terroryzmem – Lisa Sundstorm

Troje dziennikarzy bada sprawę Egipcjan deportowanych ze Szwecji po zamachach 11 września. Trafiają na ślad tajemniczego samolotu, który ilekroć się pojawia na radarach, ktoś znika… Ślady prowadzą do CIA, włoskich prokuratorów i floty powietrznej, transportującej bardzo szczególne ładunki.

Bez recenzji

(Nie)potrzebni – Marcin Ogdowski

Misja ISAF w Afganistanie zbliża się ku końcowi, a wraz z nią zaangażowanie Wojska Polskiego w konflikt „na drugim końcu świata”. Żołnierze wracają do domów, rodzin, przyjaciół, ale czy wrócą z wojny? Czy „stamtąd” w ogóle da się wrócić?

Bez recenzji

Niepewność

Nie wiem jeszcze jakie pozycje znajdą się w kolejnym zestawieniu – choć kilka pewniaków już jest. Nie wiem także czy będzie ono po kwartale czy może wcześniej. Zobaczymy jak będzie zmieniać się sytuacja. Niestety z czasem krucho, ale możecie być pewni, że już niedługo kolejne Książkowe podsumowanie. A w nim pozycje zakupione i nieprzeczytane lub wyłamujące się z ram tego bloga.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

  • Kasia Kamińska

    Kilka stron jak widać przeczytałeś. A co będzie w 2 części? :)

    • druga część jeszcze dziś – za kilka godzin będzie wiadomo ;)

  • Kasia Kruk

    Zazdroszczę Ci Blogera, korci mnie by się w niego zaopatrzyć ;)


Warning: A non-numeric value encountered in /public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 64