Zarejestruj się

four × four =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Książkowe podsumowanie kwartału

Zapraszam Was do drugiego wpisu z serii Książkowe podsumowanie kwartału. Tym razem to pozostałe książki, w jakie zaopatrzyłem się w pierwszym kwartale tego roku. Będzie kilka niespodzianek. Poniżej poznasz pozycje, które trafiły na moje półki, ale nie zostały jeszcze przeczytane i zrecenzowane lub wyłamują się tematyki bloga. Kolejne Książkowe podsumowanie zawiera książki posegregowane w grupy mniej lub bardziej logiczne, ale jasne dla mnie. Zapraszam do lektury.

Orlęta Warszawy Organizacja Orląt Związku Strzeleckiego w Warszawie – Marek Gałęzowski

Sam jestem „strzelcem” i ciesze się, ta pozycja poszerzy moją wiedzę dotyczącą Ruchu Strzeleckiego. Autor szczegółowo porusza historiografię Orląt Warszawskich – strukturę organizacyjną, liczebność i umundurowanie, ale także działalność szkoleniową oraz wychowawczą.

Taktyka walki w terenie zurbanizowanym – Paweł Makowiec, Marek Mroszczyk

Poznając podręcznik dowiesz się czym różni się ogólna charakterystyka działań w terenie zurbanizowanym od taktycznej. Jak przebiega walka w takich warunkach i jak wygląda dowodzenie plutonem w walce.

Działania patrolowe lekkiej piechoty – Paweł Makowiec, Marek Mroszczyk

Z pozycji tej dowiesz się większości informacji o działaniach patrolowych dwóch podstawowych komórek jakimi są w wojsku drużyna i pluton. Dodatkowo informacje o tym jak przygotowywać i organizować działania takich grup.

Podstawy ratownictwa taktycznego – Michał Czerwiński, Paweł Makowiec

Będąc ratownikiem CLS długo czekałem na podręcznik, który w jasny, klarowny i przede wszystkim w szeroki sposób omawia zagadnienia ratownictwa taktycznego. To natomiast znacząco rożni się od ratownictwa „cywilnego”.

Szpieg CIA w Polskim Sztabie Generalnym O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy – Franciszek Puchała

Książka zakupiona tak naprawdę po to, by się przekonać jaką opinię o Ryszardzie Kuklińskim ma Franciszek Puchała. Ciekawy jestem także różnic pomiędzy książką Puchały, a Atomowym szpiegiem Sławomira Cenkiewicza.

Delta Force – Eric Haney

Moja pierwsza książka o Delta Force mam nadzieję, że nie będzie jedyną, która o niej traktuje. Posiadam dużo książek poświęconym wojskom specjalnym polskim i zagranicznym, a ta jest kolejną, która poszerzy kolekcję.

Niewidzialni Maskowanie na polu walki Rafał Kubiński

Lubię ten temat, sam posiadam ghillie suit, który wielokrotnie pokazał swoją skuteczność przy maskowaniu. Czasami tak skutecznie, że potrafiono po mnie przejść i się nie zorientować, że przeszli po człowieku. Dodatkowa wiedza pozwoli uskutecznić już posiadane umiejętności.

Stres bojowy Teorie, badania profilaktyka i terapia – Charles R. Figley, William P. Nash

Pierwszy w naszym kraju podręcznik poruszający tematykę stresu bojowego i tego jak wpływa na funkcjonowanie organizmu i psychiki żołnierza. Bardzo ciekawi mnie co znajdę w środku.

Nie okłamiesz mnie – Janine Driver

Książka o kłamstwie i jego odcieniach – ciekawe czego się dowiem. Dołączy do pozostałych książek poruszających tematykę mowy ciała i szeroko pojętego rozwoju osobistego.

Dlaczego mężczyźni pragną sexu, a kobiety potrzebują miłości – Allan i Barbara Peace

O relacjach damsko męskich na wielu płaszczyznach od fizycznej po psychiczną. Dołączy do dwóch innych pozycji wspomnianej pary Mowa ciała oraz Nauka perswazji.

Wojskowa walka w ręcz – Alekskiej Kadocznikow

Pierwszą styczność z Kadocznikowem miałem poprzez filmy, które oglądałem na YT. Zainteresowało mnie to co prezentuje. Gdy nadarzyła się okazja pozyskać tą książkę to nie wahałem się.

Podręcznik użycia broni – Martin Dougherty

Walka w ręcz – Martin Dougherty

Dwie pozycje zawierające kilka cennych informacji o tym jak wykorzystywać broń tak typową jak i nietypową w ataku i obronie.

Przetrwać wszystko – Les Stroud

Praktyczne wskazówki dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej o surwiwalu. Dla mnie poszerzenie wiedzy o kolejne zagadnienia i uzupełnienie dotychczas posiadanej wiedzy.

Liny i węzły – Charles Stronge

Supeł każdy potrafi zawiązać, ale czy rozwiązać także? Sam doceniłem umiejętność stosowania węzłów dopiero po obozie żeglarskim – to naprawdę przydatna umiejętność.

Podsumowanie

Kilka pozycji na pewno Was zaskoczyło. Książkowe podsumowanie musi takie być. Zastanawiam się także nad innymi podsumowaniami na przykład tematycznymi.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty