Zarejestruj się

fifteen − nine =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wracam do was po kilku dniach nieobecności na blogu, związanych z kumulacją obowiązków zawodowych. Zapraszam na relację z 3 spotkania w ramach Lubelskiej Wiosny z Fotografią. O swojej fotograficznej pasji opowiadał Maks Skrzeczkowski.

Maks Skrzeczkowski – reportażysta

Magister sztuki, wykładowca, podróżnik, animator kultury. Często określany jest najlepszym polskim fotografem cyrku. Jak sam mówi o sobie. Fotografię traktuje jako uboczny efekt swojego życia, od zdjęcia ważniejsze jest dla mnie być w miejscu, które daje mi poczucie, że dowiaduję się czegoś o świecie. Taki właśnie jest Maks Skrzeczkowski – co dało się wyraźnie w czasie spotkania.

Kika wskazówek dla każdego

Inaczej spoglądamy na świat widziany własnym okiem, inaczej okiem obiektywu własnego aparatu.

Fotografia to ja – mam swoją wrażliwość.

Jeżeli ja jestem inny niż inni, to warto żeby moja fotografia, która jest odzwierciedleniem moich fascynacji i lęków, czasem fobii także była inna.

Czasem warto dać się przenieść w takie miejsce, które jest nie zawsze miejscem przyjemnym.

Jestem fotografem, podejmuję próbę opowiadania o świecie, opowiadam pewną historię i jak ja mam zrobić o tym zdjęcia?

Dzielę się swoimi refleksjami, że fotografia ma pewne możliwości – fotografia może dużo, ale nie może wszystkiego.

Jedno zdjęcie może powiedzieć więcej, niż tysiąc innych zdjęć i próbuje się tego trzymać.

Jeśli fotografia to ja, to muszę mieć aparat ciągle przy sobie w nieustannym pogotowiu.

Kiedy naprawdę Ci zależy, to zawalcz o to zdjęcie – one same nie wskoczą do aparatu. To jest tak, że wszystko trzeba sobie wychodzić i wypracować. W w skali życia są to setki tysięcy kroków.

Wychodzę z założenia żeby zobaczyć świat oczami szczura muszę stać się nim. Musisz wchodzić w różne światy i sytuacje.

Fotografia dzięki precyzyjnemu, celnemu widzeniu jest świetnym sposobem na przezywanie życia z zwielokrotnioną siłą.

Warto sobie stawiać różne z pozoru dziwne zadania, bo są one la nas kolosalna lekcją. Dzięki tym zdjęciom świat znacząco się nie zmieni. Każde nawet nieudane zdjęcie pracuje na to, które powstanie w przyszłości, i które będzie wyjątkowe.

Fotografia to jest zadanie i wyzwanie na całe życie. Jeśli ktoś potraktuje to serio – to będzie miłość, a nie romans.

Traktuj robienie zdjęć jako coś ważnego i bardzo osobistego, co robisz dla siebie. Wtedy masz gwarancję, że jest to nieskażone i niezmanipulowane.

Konkluzja

Gdy padło pytanie. Jak realizować projekt długoterminowy? TO w tym pytaniu jest odpowiedź. Trzeba go realizować długoterminowo – trzeba mieć na to czas. Jeśli będę miał w sobie ta wytrwałość to w końcu uda się wykonać to wyjątkowe zdjęcie. Zrób takie zdjęcie, że gdyby nie Ty to nikt by takiego zdjęcia nie wykonał.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Karolina Niezgoda

  Znalazłam dla siebie kilka cennych wskazówek dla siebie ;)

  • Cieszy mnie to, dzięki takim spotkaniom można się wiele nauczyć. Poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, co zkolei przekłada się na wiedze praktyczną.

 • Anita Kłos

  Ostatnia myśl jest najlepsza. :)

  • Każda myśl z załączonych jest cenną wskazówką ;)

   • Konrad

    Ile masz takich unikatowych zdjęć których nikt oprócz Ciebie nigdy by ich nie wykonał ;) ?

    • Wiesz każde zdjęcie jest inne. Nawet gdybyś stał obok i także robił zdjęcie to Twoje nie będzie nigdy takie samo jak moje. Dlaczego? Bo fotografujesz „obiekt” z nieco innego konta, jest nieco inaczej oświetlony. A przez to zawsze się będą różnić.

     Co do unikatów. Byłeś ze mną na „bitwie” tak więc te na bank są szczególne. ;)


Warning: A non-numeric value encountered in /public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 64