Zarejestruj się

17 − 8 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

EPLR

Równo tydzień temu miałem okazję fotografować w okolicach lotniska w Radawcu. Należącego do Aeroklubu Lubelskiego. Historia tego miejsca jest długa i sięga roku 1927.  Aeroklub pełni funkcję propagatora, miejsca szkolenia i rekreacji sportów lotniczych. Mijam to miejsce za każdym razem gdy jadę do i z pracy. A, że już niejednokrotnie przekonaliście się o mojej lotniczej pasji, to nie mogłem przepuścić okazji do kolejnych zdjęć w takim miejscu.

Misja Australia

Dziś przed południem znajoma podrzuciła mi informację, z która dokładnie możesz zapoznać się pod linkiem Misja Australia – Szybowcowe Mistrzostwa Świata na portalu PolakPotrafi.pl.W grudniu na krańcu świata, gdzieś pomiędzy Sydney a Ayers Rock, nad gorącym australijskim lądem odbędą się Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Mistrzostwa, na których pięcioosobowa Polska Reprezentacja szybowników poniżej 25 roku życia będzie broniła tytułu DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA JUNIORÓW.

By wyjazd na daleki ląd w pełni się udał potrzeba jeszcze nieco grosza. Nie jest to duża stawka – brakuje 18 tysięcy złotych. Wszelkich informacji dowiesz się w powyższym linku. Im więcej osób zapozna się z tą informacją, tym większa szansa na pozytywne zakończenie akcji. Czeka na to pięciu chłopaków Mateusz, Jakub, Jacek, Marek i Janka. Misja Australia – misja skopać tyłki wszystkich pozostałych nacji. Za wsparcie chłopaków przewidziano odpowiednie atrakcje. Dokładnie możesz się z nimi na stronie akcji.

Dołóż swoją cegiełkę, stań się częścią drużyny i spraw by Drużynowy Puchar Przechodni wrócił do Warszawy, oraz byśmy mieli szansę walczyć o indywidualne tytuły Mistrzowskie.

Misja Australia – finansowanie:

110 000 PLN – Ministerstwo Sportu
35 000 PLN – Sponsorzy: ReAlloys, Klinika Kolasiński, Miasto Ostrów Wlkp
45 000 PLN – Środki własne zebrane przez zawodników
18 000 PLNSuma brakujących środków do dopięcia budżetu.

Kilka zdjęć

Dotarliśmy do właściwej części tego wpisu. Do zdjęć, które miały być właściwym bohaterem tego tematu. Jednak one to w tej chwili sprawa drugorzędna i tylko dodatek do informacji o akcji na PolakPotrafi.pl. Zdjęcia jak zawsze wykonane Nikonem D90 lecz tym razem z dopiętym obiektywem Tamron 70-300.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Mamy nadzieję, że uda się zebrać brakującą sumę, choć nie są to tak małe pieniądze.

 • Może trochę ignorancji i lenistwa mojej strony, bo tak daleko Twojego bloga nie sprawdzałem, ale sam latasz?

  Mi to się przelot balonem marzy, ale to droga zabawa:/

  • Raz miałem okazję lecieć „pasażerem”. ;)

   • Ale w szybowcu jako pasażer czy na trasie czikago – warszawa?:) Bo takim szybowcem to sam bym polatał, ale 100kg może być za dużo:)

    • Nina Kurzyna

     Aeroklub Lubelski zaprasza na loty widokowe – tudzież zapoznawcze :) a już niedługo rusza szkolenie :)

    • Sam ważę 100 ;) Co do lotu – to trasa Warszawa – Zurych na pokazy lotnicze Air14 Payerne. ;)

     Co do masy nie może być też za mała, bo inaczej trzeba stosować balast w szybowcach. O szczegóły dopytaj Ninę (wie w tej dziedzinie dużo więcej niż ja – jej komentarz masz w odpowiedziach), która dziś osiągnęła pewien fajny sukces. ;)

     • Nina Kurzyna

      :) a ja dziękuję za fotki!

 • Kasia Kamińska

  Mam nadzieję, że uda się chłopakom zebrać brakującą kwotę. Niech lecą i zatrzymają na dłużej wywalczony puchar.

  • Brakuje już nieco ponad 7 tysięcy, a do końca 18 dni tak więc powinno się udać. ;)

  • Kasia Kruk

   Chłopaki zbierają i z dnia na dzień brakuje coraz mniej. ;)

 • Karolina Niezgoda

  Nie ma to jak być blisko akcji. Czasami można je niemal dotknąć. ;)

 • Anita Kłos

  Świetne prace. Masz szczęście, że nie musisz daleko jeździć by mieć takie plenery. Mając tak blisko lotnisko nawet nie trzeba się mocno wysilać by mieć fotograficzne plenery. ;)

  • Mam tą okazję, że to lotnisko jest naprawdę blisko. ;)

 • Gosia Król

  Pierwszy cel został osiągnięty teraz chłopaki zbierają dalej ;)

 • Pozostaje nam trzymać kciuki za Polaków :) Może zapewnisz relację?

  • Niestety nie będzie mi dane być na miejscu. Jednak moge zapewnić będzie jeszcze wiele relacji z EPLR. ;)

   • Cóż, to nie to samo co podróże międzykontynentalne, ale nie będę narzekać ^^

    • Kiedyś być może na taką międzykontynentalną przygodę się skuszę. ;)


Warning: A non-numeric value encountered in /public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 64