Zarejestruj się

15 − eight =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Mniszek lekarski – wdzięczny obiekt

Dziś krótko zwięźle i na temat, a już niedługo relacja z kolejnego spotkania w ramach warsztatów  Wiosna z fotografią. Mniszek pospolity, mlecz rośnie dziko w całej Europie Azji i obu Amerykach – bo tak też często jest nazywany. W ogrodach panie najczęściej traktują go jako uciążliwy chwast. ale czy tylko tak można interpretować? Poniżej przedstawię Ci go jako wdzięczny obiekt do fotografii makro. Ma jeszcze wiele innych zastosowań, których byś się nawet nie domyślał. Sam miałem możliwość sprawdzić jego walory kulinarne i lecznicze. O innych zastosowaniach tej rośliny poszperaj w wujku Google i cioci Wikipedii.

Poniższe zdjęcia wykonałem Nikonem D90 z obiektywem Nikkor 18-105 mm 3,5-5,6G ED oraz lampą Nissin Di700 oraz pierścieniami makro MeiKe 12, 22 i 36 mm z dołączonym własnego pomysłu adapterem do lampy.

Bohater zdjęć – mniszek lekarski.

 

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Piękne ujęcia. Zdjęcia kwiatów mi się zupełnie nie podobają, ale mniszka ciekawie zaszedłeś ;) Najbardziej podoba mi się drugie zdjęcie. Ma w sobie to coś.

 • Karolina Niezgoda

  genialne zdjęcia ;)

 • Anita Kłos

  piękne zdjęcia – moc szczegółów, życzę kolejnych udanych ujęć :)

  • Kasia Kruk

   kiedy kolejne ujęcia makro?? :)

 • Kasia Kamińska

  uchwycona delikatność i kruchość małej roślinki ;)