Zarejestruj się

six − one =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dar szpiku darem życia

Prawdopodobnie nie pamiętasz jednego z moich pierwszych wpisów na blogu Nie bądź żyła, upuść trochę krwi. Napisałem wtedy: Długo się zbierałem do tego by się zarejestrować jako dawca szpiku, chyba musiałem do tego dojrzeć. I nie zrobiłem tego jako kaprys, choć wiele osób tak pomyśli. Kilka dni temu odebrałem list od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Poinformowano mnie, iż zostałem wpisany na listę potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców  Szpiku i Krwi Pępowinowej POLTRANSPLANT. A także, że moje dane zostały umieszczone w światowym rejestrze dawców  szpiku Bone Marrow Donor Worldwide.

Najważniejszy dzień w życiu?

Prawdopodobnie tak. Próbkę krwi do badań przekazałem 24.08.2014 podczas ostatniej donacji. Miałem już wątpliwości czy zostanę zakwalifikowany do całego programu, bo minęło niemal dokładnie 10 miesięcy od tego wydarzenia. Przez ten czas nie dotarło do mnie ani potwierdzenie, ani odrzucenie z POLTRANSPLANTU. Opłaciło się czekać, kilka dni temu dotarł do mnie wspomniany wcześniej list.

Co dalej?

Czekam… Czekam na ten najważniejszy dzień w życiu, na genetycznego bliźniaka, któremu będę mógł pomóc. Czy to będzie za miesiąc, rok a może nigdy? Tego nie wiem. Najważniejsze, że jestem do tego gotowy.

Tutaj znajdziesz wszystko o tym, jak zostać dawcą szpiku oraz z czym się to wiąże. Dawcy Szpiku.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Asia Lenart

  Szacunek Wojtek. Oby tak dalej!

  • Dzięki ;) A sama nie myślałaś o takiej opcji??

   • Asia Lenart

    Hmmm… Może kiedyś :)

 • Konrad

  miałeś wcześniej obawy przed dołączeniem swojego nazwiska do rejestru dawców szpiku ?

  • Hym pierwszy raz oddałem krew 12 lat temu, a samo zapisanie się do bazy danych dawców szpiku chodziło za mną od jakiś 3 lat. Co do obaw nie miałem ich, zwłaszcza, że są 2 alternatywne metody i nie trzeba już podawać się na siłę pełnej narkozie.

   • Konrad

    a przechodziłeś kiedyś poważny zabieg wymagający narkozy ?

 • Karolina Niezgoda

  Być może jest gdzieś tam Twój genetyczny bliźniak, któremu będziesz mógł pomóc.

 • Anita Kłos

  Gratulacje :) teraz zostaje tylko czekać na odzew

 • Gosia Król

  Nie bałeś się zgłosić do bazy danych, bo to najczęstsza przyczyna rezygnacji. Obawa przed bólem w czasie zabiegu.

 • Gratuluję i podziwiam! Oby więcej takich osób! :)