Zarejestruj się

20 − 11 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nominacja ale kogo i do czego?

Ponad miesiąc zbierałem się do napisania o tym tekstu. Problem był tylko jak go zatytułować. Nominacja do przeszczepu mózgu. Podpatrzyłem to u znajomego na fejsie, którego to wszystko irytuje w jeszcze większym stopniu niż mnie. Jeśli jeszcze tego nie wiesz to twoje szczęście, bo hitem ostatnich miesięcy nie jest żaden film, teledysk czy piosenka. Wszyscy trąbią o splash’u, a jak zostałeś nominowany i go nie zrobiłeś to jesteś beee.

Gdybyś był jeszcze w grupie niewielu osób, które nie wiedza o co chodzi informuję, że to wyzwanie, w którym musisz oblać się wodą w jak najbardziej oryginalny sposób. Po wykonaniu zadania nominacja czeka na kolejne trzy osoby, które wybierzesz do zlania się wodą. Jeśli ktoś nie wywiąże się z zadania, powinien wykonać zadaną karę. Codziennie na swojej tablicy widzę nowe splash’e. Pominę celebrytów w końcu muszą się jakoś utrzymać na powierzchni szołbizu, ale nie ma dnia bym nie zobaczył kogoś znajomego ze szkoły czy studiów, kto daje się wkręcać. Oglądam i widzę jak leci na głowę wiadro lub miednica wody. To jednak jeszcze pół biedy. Nie spełnisz wyzwania, to stawiasz kolację, robisz 100 pompek itp., a gdzie prawdziwy sens akcji ice bucket challange czyli zbiórka na walkę z ALS.

Każdy i nikt

Splash’a może zrobić każdy, bez znaczenia na to jak wysoki ma wynik IQ. Większość na rzucone wyzwanie odpowie TAK wykonam je. Dlaczego to robią, bo nie chcą być odebrani jako sztywniacy bez poczucia humoru. Kiedyś by zostać kimś w towarzystwie należało być na bieżąco z wydarzeniami, kulturą czy literaturą. Teraz nominacja,  oblejesz się wodą i zrobisz z siebie cyrkową małpę byle by znajomi mówili o Tobie cool. Nie ma co ukrywać, zwykły szarak chce po prostu zaistnieć w internecie. Tak było i będzie, bo każdy chce błyszczeć. Kto pamięta takie akcje jak łykanie cynamonu, piwne wyzwanie czy Harlem Shake. Poziom zachowań niestety sięga bruku, a w obecnym tempie niedługo będzie także i pod nim.

Nie znam ani jednej osoby z mojego otoczenia, która po wykonaniu tej akcji wpłaciłaby symboliczne 3 grosze na fundacje, które zajmują się stwardnieniem zanikowym bocznym. W polewaniu się wodą najśmieszniejsze jest to, że musisz tylko siedzieć i bezczynnie czekać na nominację. A w tym czasie mógłbyś naprawdę komuś pomoc. Idź oddaj krew, może nawet zaczniesz robić to regularnie. Wpisz się na listę dawców szpiku i czekaj na taką nominację. A nie łaskoczesz swoje płytkie EGO!

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Asia Lenart

  I w końcu ktoś powiedział prawdę o splashu. Ciekawa jestem, ile z oblanych wodą osób wpłaciło pieniądze na walkę z ALS,co przecież jest głównym celem tej akcji. Ale nie, po co, przecież liczy się zabawa i bycie fajnym w oczach innych. Przykre, że w dzisiejszych czasach jakimiś nominacjami do głupich zadań mierzy się „fajność” ludzką.

  • Dzięki za poparcie, bo żenadą jest już patrzenie jak się bez sensu woda leje.

   • Filozoficzny

    już ta woda bardziej w Afryce by się przydała ewentualnie abstrahując: Beduinom na pustyni.

  • Gosia Król

   splash się przejadł ciekawe co będzie następne

 • Nina Kurzyna

  ja już podpisałam zgodę na zabranie moich użytecznych organów po śmierci – teraz mogę oblać się wodą? Harlem Shake – to było spoko, mi się podobało.

  • Nina nie przeczę idei IBC tylko jej wypaczaniu. Gdyby połowa tych co leją na siebie wodę i nie wpłacają złamanego grosza oddała krew, to banki krwi byłby by pełne. Co do misji „organy” jeszcze się waham.

 • Filozoficzny

  zwykła niewiedza połączona z lansowaniem i wychodzi szare buractwo

 • Małgorzata Gosek

  „Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.”- Norman Vincent Peale

 • Karolina Niezgoda

  Bezsensownych akcji jest dużo więcej nie tylko ta jak widać wszystko już ucichło

  • Kasia Kruk

   za dużo

 • Anita Kłos

  jest chwila ekscytacji jak swego czasu piwne wyzwanie ale szybko to pryska

  • Kasia Kamińska

   zawsze jest podniecenie nową akcją, a dopiero potem chwila refleksji nad nią