Zarejestruj się

ten − nine =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dzień na „płycie”

Tradycyjnie przynajmniej jeden dzień radomskich pokazów poświęcam na odwiedzenie płyty lotniska. Tym razem była to sobota. Dodatkowym ułatwieniem miała być akredytacja prasowa, którą otrzymałem na czas pokazów. Prawdopodobnie jako jedyny bloger w Polsce. Przy wschodniej bramie zameldowałem się o godzinie 6 rano, jednak była ona „zabita deskami”. Do głównej bramy nie za bardzo mi się chciało iść dookoła jednostki kilka kilometrów, ale uśmiechnęło się do mnie szczęście. Po kilku minutach zatrzymało się auto z dwoma żołnierzami z WSOSP w Dęblinie, którzy dostali skierowanie do pomocy przy zabezpieczeniu imprezy i z nimi już po chwili byłem po drugiej stronie. Szybka rozmowa na bramie z panami ochroniarzami i 6.15 byłem na płycie lotniska.

Spacerek

Chciałem wykorzystać sytuację gdy nikt nie wbija się w kadr. Zwiedziłem stanowisko „specjalsów” i wystawę statyczną niestety nie było szansy uchwycić czegoś ciekawego. Następnym punktem było znalezienie stanowiska Polski Zbrojnej. W jakim celu? Chciałem nabyć pamiątkowy album poświęcony fotografii lotniczej – Air Show. Udało się byłem pierwszy, w zamian dostałem kilka gratisów w tym jeden szczególny. Kolejny album – Afghanistan – dwujęzyczne, polsko-angielskie wydanie z najlepszymi zdjęciami ze służby polskich żołnierzy w tym kraju.

Miejscówka

Tradycyjnie udałem się na zachodni skraj drogi przejazdowej przed publicznością (2). Obok miejsca, gdzie samoloty wykonywały nawroty przed płytą postojową.  Towarzystwo wokół miałem doskonałe. Punkt medyczny z megasympatycznymi ratownikami. Pozwolili mi biegać przez swój punkt, tak bym miał lepsze ujęcia, za co jestem im bardzo wdzięczny. TVP także swoje dołożyła do komfortu mojej pracy. Odgrodziła spory kawałek terenu wewnątrz, którego się znalazłem. Nikt nie wchodził, a do dyspozycji dodatkowo przez większość dnia miałem podest, na którym mieli swoją kamerę. Niestety jak na największą tego typu imprezę w Polsce pogoda mocno nie dopisała. Praktycznie od początku do końca w powietrzu mieliśmy „mleko”, a pod koniec imprezy zdarzył się nawet kilkukrotnie deszczyk. Nie było to jednak przeszkodą ku temu by na lotnisku panowała piknikowa atmosfera.

Sobota na płycie

Każdy kto odwiedził płytę mógł podziwiać dwa główne bloki: cywilny – Aeroklubu Polskiego i wojskowy, w czasie którego umiejętności prezentowali piloci z całego świata. W powietrzu były zespoły w tym Biało-Czerwone Iskry i Orlik oraz włoski Frecce Tricolori, szwajcarski Patrouille Suisse, hiszpańskie Patrulla Aguila i Patrulla Aspa oraz duński Baby Blue i łotewski Baltic Bees. W śród solistów byli piloci polskiego i słowackiego MiGa-29, rumuńskiego MiGa-21, włoskiego Tajfuna i francuskiego Rafale, belgijskiego i greckiego F-16.

Sobota mogła być bardzo udanym dniem, ale pogoda nieco pokrzyżowała te plany. Pozostaje nadzieja, że kolejna edycja przywita fotografów lepszą pogodą. Poniżej mała galeria z tego dnia. Niedługo więcej zobaczycie na fanpage Nieobiektywny.pl

 

 

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Jak zwykle, zdjęcia robią wrażenie. Na pogodę niestety nie za bardzo ma się wpływ. Niemniej, miejscówka musiała być idealna.

  • Dziękuję ;) Pogoda niestety znacząco pokrzyżowała fotograficzne plany ;)

 • Karolina Niezgoda

  Świetne zdjęcia. Zwłaszcza zespołów. Pozazdrościć możliwości udziału w pokazach. ;)

  • Dzięki, choć pogoda nie dopisała by zrobić naprawdę dobre fotki. ;)

 • Anita Kłos

  Jak zwykle zaskakujesz świetnymi zdjęciami, mam nadzieję pokażesz ich jeszcze więcej. ;)

  • Niedługo gdy wszystko obrobię pokażę zdjęcie poświęcone konkretnym maszynom i zespołom. ;)

   • Anita Kłos

    Czekam z niecierpliwością :)

 • Gosia Król

  Ciekawe fanty zdobyłeś na pokazach. Dwa super albumy. ;)

 • Kasia Kruk

  Cudo zdjęcia zwłaszcza te ostatnie podczas kołowania :)