Zarejestruj się

15 − 8 =

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jest dobrze, ale ta korekta

Plany są po to by je realizować. To takie oczywiste, ale jakie trudne do wykonania. Na początku roku postawiłem sobie 33 cele do realizacji. Część realizowana jest bardzo sprawnie ale są i takie, które są nieosiągalne w tym momencie, dlatego tak ważna jest wspomniana w tytule korekta.

Taki jeden prozaiczny przykład – od początku roku nie przeczytałem żadnej książki!!! Porażka w porównaniu do poprzedniego „sezonu”, kiedy to na rozkładówce miałem kwartalnie po kilkanaście książek. Nawet przygotowywałem zestawienia, a tu teraz taka kaszana. Kino także zaniedbałem – normalnie wstyd po całości.

Na plus

Coraz lepiej idzie mi z walką o własne ciało, zmiany są widoczne i przede wszystkim odczuwalne prze zemnie. Regularne treningi na siłowni robią swoje, waga co prawda spada, ale już dużo wolniej niż na początku. Tak to bywa – początkowe efekty przychodzą bardzo szybko, lecz im dalej tym trudniej w realizacji tego celu. Ostatnio policzyłem ile orientacyjnie przerzucam ciężarów w czasie treningu, który staram się odbyć przynajmniej cztery razy w tygodniu. I wychodzi całkiem sporo – 18,5 tony w niespełna 2 godziny. Dla niektórych może to być szokujące, ale policzyłem to trzy razy, bo sam w to nie wierzyłem. A za chwilę dojdzie rowerek i zaplanowane 3 tysiące kilometrów w ciągu roku.

Ruszył kanał na Youtube, powoli pojawiają się na nim filmy. Możecie na nim zobaczyć kilka filmików z Poznania z ostatniej edycji targów Tour Salon 2016, zapis koncertu Andrzeja Kołakowskiego oraz mój pierwszy filmik na YT – nagrany telefonem fireshow w czasie zawodów balonowych w Nałęczowie. Spłynęły już do mnie pierwsze uwagi odnośnie występów przed kamerką – więcej luzu, bo strasznie spięty jestem i petycja o zmianę tła, które jest beznadziejne. Pod oboma się podpisuję – będzie korekta, z czasem stresik przejdzie i będzie więcej luzu. Pozostaje mi się tylko zaopatrzyć teraz w kamerkę i eksperymentować, bo na obecną chwilę działam na pożyczonym sprzęcie. Chciałbym komentować więcej właśnie w postaci filmików – książki, produkcje kinowe, małe etiudy kulinaria i mała niespodzianka. Tak na marginesie może polecacie jakąś dobrą actioncam?

Piwo! Przerzucam się na piwa craftowe, to ważna dla mnie korekta. Czyli piwa rzemieślnicze i lokalne – powstające w małych browarach, gdzie powstają one z prawdziwa pasją. Odstawiam na bok wszelką masówkę. Nie piję dużo piwa, dlatego wolę dołożyć kilka groszy i raz na jakiś czas napić się naprawdę dobrego trunku. Tu niespodzianka – postaram się wam przekazać odczucia odnośnie poszczególnych piw w krótkich filmikach. Teraz jestem w trakcie poznawania literatury o piwach, która ułatwi mi działania na tym polu.

O Autorze

Cieszę się, że dotarłeś do tego miejsca. Liczę, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to uczyń mi ten zaszczyt oraz przyjemność - polajkuj, skomentuj lub udostępnij powyższy tekst. Bardzo łasy jestem na takie pochlebstwa. To one sprawiają, że mam więcej energii by sprawić Ci dobrze tym, co robię. Twoje niewinne kliknięcie sprawi, że więcej dobrych ludzi trafi do tego miejsca. Dla Ciebie to małe kliknięcie, dla mnie duża szansa. To jak będzie, pomożesz mi?

Podobne Posty

 • Kasia Kruk

  Może nie jest tak źle jak myślisz. Przecież książki można nadrobić, będą święta – kilka przy odrobinie zaparcia d asie przeczytać ;)

 • Gosia Król

  Sukcesów kilka także się chyba znajdzie? ;)

  • Oddałem już raz krew, regularnie ćwiczę, zmieniłem dietę, przygotowałem fotograficzne tło plus kolejne jest w fazie produkcji, przebrałem ubrania w szafie, ale jeszcze muszę zrobić kolejne podejście do tego. Jeszcze kilka drobnostek na plus bym znalazł. ;)

   • Gosia Król

    Czyli realizacja pełna parą. ;)

 • A widzisz… Czyli jednak czasem słuchasz co do Ciebie mówię – mówiłam Ci o tym tle ;)

 • Ven

  Napiszę coś totalnie nie na temat – masz perfekcyjny szablon, nie mogę się napatrzeć!

  • Szablon może i jest perfekcyjny, ale mam z nim ostatnio trochę kłopotów przy wyświetlaniu strony statycznej, którą musiałem tymczasowo wyłączyć. Jest też problem z wyświetlaniem linków do Instagram. Chodzą mi także po głowie od kilku miesięcy myśli o zmianie szablonu. ;)

   • Ven

    Ten Instagram to chyba jest jakiś felerny, bo mam u siebie to samo.

 • Kasia Kamińska

  Zmiany są ważne, bez adaptacji planów do rzeczywistości, możemy nic nie osiągnąć.

 • Konrad

  z tym wpisem kojarzy mi mi się taka słynna zasada: „zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia” :P